Sukcesy międzynarodowe

Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie podczas realizacji projektów międzynarodowych, tj:

znalazło się w gronie najlepszych szkół w Polsce i zdobyło wiele nagród.

Przy Gimnazjum nr 9 (dawniej SP-35) w Rzeszowie prężnie działa i również uzyskuje nagrody KLUB EUROPEJSKI.

Najważniejsze z naszych osiągnięć to:

GLOBE

• I miejsce w Polsce wśród gimnazjów w zakresie monitoringu środowiska – zbieranie pomiarów z analizy chemicznej wody i atmosfery.
  • II miejsce w Polsce wśród szkół w zakresie monitoringu środowiska – zbieranie pomiarów z analizy chemicznej wody i atmosfery.

Nagrodą był wyjazd naszej reprezentacji do Estonii, gdzie również nasza szkoła zdobyła:

• I miejsce podczas międzynarodowych zawodów terenowych w zakresie monitoringu środowiska – gleba, woda, atmosfera.
  • I miejsce w pomiarach atmosfery (2002r.).Nagrodą był wyjazd do Norwegii.

WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA

Program ten jest programem Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji. Głównym celem jest wprowadzenie do edukacji wymiaru europejskiego. Projekt jest realizowany ze środków Fundacji Socrates Comenius 1. Rezultatem udziału szkoły w tym międzynarodowym projekcie, w którym uczestniczą uczniowie ze szkół w Tulle (Francja), Nea-Oriestrada (Grecja) oraz Las Palmas (Hiszpania), był wyjazd 10-osobowej grupy uczniów i nauczycieli naszej szkoły do Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich. Wyprawa ta była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i podsumowania realizacji projektu.

COSIM

Dzięki przystąpieniu gimnazjum do tego projektu uczniowie szkoły uzyskali:

• wyposażenie pracowni informatycznej w 10 nowych zestawów komputerowych
  • możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez dr Johna Oversby z uniwersytetu w Reading k.Londynu, koordynatorem programu we wszystkich krajach biorących w nim udział
  • wyjazd przedstawicieli naszej szkoły do Wielkiej Brytanii i spotkanie się z pozostałymi uczestnikami projektu w celu zaprezentowania osiągnięć i porównania wyników swojej pracy.

JA I TY W MOIM KRAJU

• Wyjazd 22 naszych uczniów na Wyspy Kanaryjskie (listopad 2003r.)

KLUB EUROPEJSKI

Jego najważniejsze osiągnięcia to:

• Laureat ogólnopolskiego konkursu “Nasz klub europejski” zorganizowanego przez Departament Integracji Europejskiej oraz MEN. Nagrodą była wycieczka do ważnych instytucji europejskich w Brukseli i Strasburgu oraz dostęp do sieci Internet.
  • Laureatką ogólnopolskiego konkursu “Europa w szkole” w 2000 r została uczennica Małgorzata Żelazko.
  • Wymiana uczniowska między Gimnazjum nr 9 a szkołą College de Clemenceau w Tulle we Francji (departament Correze)
  • Wymiana uczniowska między naszą szkołą a szkołą Colegio Lazarillo de Tormes w Fuenlabradzie (aglomeracja Madrytu) w Hiszpanii.
  • Zwycięstwo w wojewódzkim konkursie “EURO-QUIZ” i reprezentowanie w marcu 2002r. naszego regionu w eliminacjach na szczeblu centralnym.