Potrafię, wiem, znam – radę sobie dam

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu „POTRAFIĘ, WIEM, ZNAM – RADĘ SOBIE DAM”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach tego projektu prowadzone są zajęcia, które mają służyć zdobywaniu i doskonaleniu przez uczniów kompetencji kluczowych, w szczególności umiejętności uczenia się, kompetencji społecznych, inicjatywności i przedsiębiorczości, w tym kreatywności i innowacyjności oraz umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, komunikowania się, współpracy i odpowiedzialności. Zajęcia są prowadzone w formie warsztatów z wykorzystaniem różnych ciekawych technik, jak np. nauka żonglowania, która wpływa na stymulację mózgu: poprawia koncentrację i synchronizację półkul mózgowych, zwiększając efektywność nauki.

Zajęcia realizowane w ramach projektu noszą nazwę „Warsztatów Alfa i Omega". Powstały one po to, aby każdy uczeń mógł odkryć siebie, własne „oprogramowanie” i poznać narzędzia, które pozwolą mu funkcjonować jako osoba, która śmiało realizuje to, co sobie planuje, o czym marzy i działa na rzecz realizacji własnego pomysłu. Podczas 30–godzinnych warsztatów uczeń ma możliwość wypróbować na „żywo”, w bezpiecznych warunkach ćwiczeń i symulacji, różne techniki i narzędzia kreatywnego myślenia i działania, dzięki nim też aktywnie wpływać na swoją przyszłość.

Nauczyciele realizujący projekt to: p. Izabela Dybowska, p. Marta Świętoń oraz p. Jerzy Pięciak. W warsztatach uczestniczy 80 uczniów z klas I i III.

Migawki z projektu

[Więcej zdjęć w galerii]